Kokteilinės Gykai

Gyvi eksperimentai

BLT eksperimentas

BLT – tai visai ne tai, ką pagalvojote, o tiesiog sumuštinio apibūdinimas, kuriame yra bekono, salotų lapų ir pomidoro (BLT sandwich = bacon/lettuce/tomato sandwich). Kas tinka sumuštiniams, be abejo tinka ir kokteiliams! Iš daugybės variantų, išmėginome vieną BLT kokteilio versiją ir, reik pripažint, velniškai didžiuojamės – gavosi gražus, skanus, nenuvalkiotas gėrimas. Tačiau, neslėpsime, be atitinkamo pasiruošimo, pagaminti tokį tvarinį greitai nesigaus. 

Pirmas punktas – bekonizuotas burbonas. Nepamenu dienos, kad kokteilinėje nebūtų bekonizuoto Jacko, tačiau, jei ruošite jį namie, teks sugaišti bent parą. Kai kitą kartą tai darysim mes, būtinai sudėsim video.

Antras punktas – salierų/salotų sultys. Jei prijaučiat žaliavalgiams, gal jums yra įprasta blenderiu malti saltoų lapus ir salierų kotus, tada gautą žalią “košę” trinti per sietelį, kad liktų sultys be nuosedų, bet mes sugaišome su šia procedūra ilgai, ir daug keikėmės. Blogybė tame, kad pačių sulčių (ar tyrės) kokteiliui negali naudoti, nes žalia spalva susimaišius su pomidorų raudoniu visiškai sugadina kokteilio išvaizdą, o tiesiog įsmeigtas salotų lapas, kad kokteilis atitiktų BLT koncepciją, pasirodė labai  neįdomu ir nefunkcionalu. Kas gi gerdamas kokteilį su burbonu dar grauš ir salotų lapą?

Trečias punktas – su sojos lecitinu irgi iš pirmo karto nesusidraugavome. Putų buvo per mažai, jos buvo nepakankamai standžios ir t.t. Galiausiai įvairūs patarimai (draugas google padėjo) išgelbėjo ir mums pavyko.