Kokteilinės Gykai

Gyvi eksperimentai

Ekspertizės pradžia

Įsisukus kokteilių degustacijoms mes nebeturėjome kada daryti mūsų gykų podcast’o ir jo nedarėme. Darėme degustacijas. Darome jas ir toliau. Tačiau visai neseniai kilo naujos degustacijos idėja. Visiškai atsitiktinai.

Viename iš portalų buvo paskelbtas kažkokio gaivinančio kokteilio receptas. Užmetus akį pasidarė negera. Dėl siūlomų proporcijų. Vien degtinės reikėjo 90 ml įpilti (vienam kokteiliui!). Įsivaizduojat kaip atgaivins? Kitų sudedamųjų dalių jau net nepamenu, bet jų kiekiai irgi buvo nekuklūs. Bet kokiu atveju, sukirbėjo mintis, kad rašantis šį receptą kažin ar buvo tokį kokteilį pasigaminęs ir paragavęs, nes recepto balansas labiau priminė cheminio ginklo sudėtį nei kokteilio. Čia ir kilo klausimas – ar rašantieji kokteilių receptus bando prieš tai juos pagaminti pagal siūlomas proporcijas ir paragauti?

Kokteilinėje yra nemažai kokteilių receptų knygų. Nors pagal juos nieko dar negaminome, vis tik nusprendėme, kad reikia pamėgint ir patikrint viską gyvai. Ypač daug abejonių sukėlė į lietuvių kalbą išverstos knygos apie kokteilius. Tekstą juose (vertimą) tikrino redaktoriai, bet ar kas nors tikrino ar tinkamas kokteilis gaunasi, kuomet amerikiečių uncijas paverti lietuviškais mililitrais? Mes nutarėm patikrinti. Bet ne pačios. Norime žmonių nuomonių. Kitaip tariant – liaudies. Ties tuo ir sutarėm – sugalvojom degustaciją (ekspertizę), kur žmonės gali atsinešti savo receptus arba sutiktų rinktis iš mūsų turimų knygų ir ragauti pagal juos pagamintus kokteilius. Mes pažadėjom jų nuomones (ekspertų vertinimus) skelbti viešai ir taip sudaryti mūsų liaudies skonį atitinkantį receptų rinkinį. Pabandom?

Lankytojai